پنج مهارت مکمل برای مهندسان

مهارت مکمل مهندسان

مقدمه

شما یک مهندس مکانیک خبره هستید که از یادگیری مسائل مربوط به مکانیک به هیجان می آیید. ولی مهارت های دیگری نیز وجود دارد که میتواند یک مکمل قوی و ارزشمند باشد اما در نگاه اول خیلی به چشم نیایند. با در نظر گرفتن این مساله مهارت هایی هست که یک مهندس مکانیک باید در مورد آنها اطلاعاتی داشته باشد.

در این پست اصلی ترین مهارت هایی که یک مهندس می تواند مکمل علم و توانایی های خود در زندگی بداند را معرفی کرده ایم.

 

1 – علم داده ها

الکسیس آبرامسون استاد مهندسی مکانیک و هوافضا در دانشگاه کیس وسترن میگوید: در حال حاضر علم داده ها بسیار رایج است و دانش تجزیه و تحلیل داده میتواند افزایش پتانسیل شغلی را برای یک مهندس مکانیک به ارمغان بیاورد. ما هر روز اطلاعات بیشتری را جمع آوری میکنیم. استفاده از صدها هزار داده این روزها به نظر پایان ناپذیر میآید. با توانایی استفاده از این داده ها برای طراحی فرایند و درک شکست، میتوان عمر قطعه های مهندسی را افزایش داد.

علم داده ها

علم داده ها

 

2 – تجارت

آبرامسون معتقد است که شما نمیتوانید تنها در شغل خود پنهان شوید و تجارت یک راه عالی برای بهبود مهارت های تعامل و فروش محصولاتتان است. همچنین در کلاس های تجارت شما یاد میگیرید که مهارت های خود را به نمایش بگذراید و معمولا تاکید بر کار تیمی است تا محصولاتی را که تولید میکنید بفروشید.

تجارت
تجارت

 

3 – علوم انسانی

علوم انسانی شما را وامیدارد مهارت های تفکر انتقادی خود را بهبود دهید و مهارت های مکالمه ی خود را توسعه بخشید. نوشتن مقالاتی غیر از گزارشات فنی میتواند مفید باشد. شما یاد میگیرید استدلال کنید و آن را به وضوح بیان کنید. این دقیقا همان چیزی است که به شما برای دفاع از محصولاتتان کمک میکند.

 

4 – روان شناسی

عامل کلیدی موفقیت یک محصول چیست؟ درک ذهینیت کاربران بالقوه. رایان تاولز، مشاور آکادمیک مقطع کارشناسی در دانشگاه میشیگان میگوید: ما تعداد زیادی دانشجو داریم که واقعا به فاکتورهای انسانی در ماشین های عملیاتی علاقه مند هستند. آنها علاقه مند هستند که بدانند مردم چگونه با کنترل ها رفتار میکنند، چگونه به سیگنال ها نگاه میکنند و این به آنها کمک میکند تا چگونگی ارتباط مغز انسان را درک کنند.

روان شناسی
روان شناسی

 

5 –  مهندسی برق

اگر نمیخواهید حتی ذره ای از مهندسی منحرف شوید مهندسی برق خیلی وقت ها به دردتان میخورد و مباحث زیادی برای استفاده دارد. به عنوان مثال مباحثی مثل رباتیک، هوافضا، هیدروالکتریک و مانند آنها. داشتن زمینه ی اطلاعات در این مباحث به شما کمک میکند تا بهتر در مورد آنها بحث کنید.

مهندسی برق
مهندسی برق

 

منبع ASME


کانال اطلاع رسانی تیم علمی و آموزشی دایا (کلیک کنید)

 

دیدگاهتان را بنویسید