اکستروژن آلومينيوم در ده قدم

در پست قبلی در مورد پروسه اکستروژن توضیح دادیم و در این پست میخواهیم اکستروژن آلومينيوم را در ده قدم برای شما شرح دهیم. با ما همراه باشید.

اگر با پروسه اکستروژن آشنایی ندارید حتما پست قبلی ما را بررسی کنید و سپس این مطلب را مطالعه کنید.

پروسه اکستروژن

اکستروژن آلومينيوم:

 

قدم اول

ابتدا قالب موردنظر را براي ورود به دستگاه آماده می‌کنیم براي آماده‌سازی قالب موردنظر را بين ۴۰۰ تا ۵۰۰ درجه سلسیوس پيش گرم می‌کنیم تا آسيبي به قالب نرسد و از جريان مواد درون قالب اطمينان حاصل شود.

قدم دوم

در قدم بعدي يک سيلندر تو پر از جنس آلومينيوم که بيلت خوانده می‌شود پيش گرم می‌شود با توجه به نقطه ذوب آلومينيوم که 660 درجه سلسيوس است، بيلت را تا ۵۰۰ درجه سلسيوس گرم می‌کنیم تا نرم شده ولي ذوب نشود تا به‌راحتی از درون قالب گذر کند.

قدم سوم

زماني که بيلت پيش گرم شد، توسط بازوهاي مکانيکي يا رباتيکي به دستگاه پرس منتقل شده و يک جدا کننده بين بيلت و پيستون قرار می‌گیرد تا در اثر فشار وارده و گرماي توليد شده در اثر اين فشار پيستون به بيلت نچسبد.

قدم چهارم

حال که بيلت پيش گرم شده درون محفظه دستگاه قرار گرفت، توسط يک پيستون هيدروليکي فشاري معادل ۱۵۰۰۰ تن به آن وارد می‌شود. بر اثر فشار وارده و وجود يک مانع در مقابل آن بيلت کامل به ديواره محفظه می‌چسبد.

 

قدم پنجم

بعد از اين که محفظه کامل توسط بيلت پر شد بر اثر ادامه فشار وارده و تنها راه خروج از طريق قالب، مواد موردنظر به شکل قالب، برون ريزي يا استخراج می‌شود.

قدم ششم

بعد از خروج مواد از قالب موادي که شکل قالب را گرفته‌اند، توسط يک بازوي راهنما که سرعتي برابر با سرعت اکستروژن دارد بر روي يک ميز خروج حرکت کرده و توسط فن‌ها يا حمام آب، پروفيل ايجاد شده از طريق اکستروژن سرد می‌شود.

قدم هفتم

زماني که پروفيل خروجي ما به طول ميز خروج رسيد توسط يک اره گرم برش داده می‌شود. در نظر بگيريد که پروفيل ايجاد شده همچنان گرم است.

قدم هشتم

بعد از اتمام مراحل ميز خروج تمامي قطعات يا پروفیل‌های توليد شده براي عمليات سرد کاري به ميز سرد کاري انتقال داده می‌شود و تا زماني که به دماي اتاق برسند در آنجا می‌مانند.

قدم نهم

به دليل فشار وارده بر بيلت و نیروهای عکس‌العمل وارده بر بيلت و پروفيل، پیچش‌هایی درون پروفيل ايجاد می‌شود که بايد رفع شود. براي از بين بردن اين خمیدگی‌ها و پیچش‌ها، پروفیل‌ها از دو طرف توسط کشنده‌ها کشيده می‌شوند تا زماني که کاملاً صاف و يک خط باشند.

قدم دهم

بعد از اتمام عمليات کشش و سرد کاري اوليه پروفیل‌ها به اندازه‌های مورد نياز بريده می‌شوند و سپس نسبت به نياز مشتري عمليات گرم کاري و سرد کاري براي ايجاد سختي و سفتي مورد نظر مشتري به‌صورت پيشرفته انجام می‌شود.


پروسه اکستروژن (extrusion process)

آشنايي با فرايند آهنگري (Forging)

کانال اطلاع رسانی تیم علمی و آموزشی دایا

دیدگاهتان را بنویسید