Verify mesh در آباکوس

Verify mesh در آباکوس

در سری آموزش های نرم افزار آباکوس می رسیم به Verify mesh در آباکوس. جهت اطلاع سریعتر از مطالب ارسال شده در کانال تلگرام تیم دایا عضو شوید.

Verify mesh در آباکوس

یکی از مزیت های بسیار بزرگ نرم افزار آباکوس ، وجود ماژول مش همراه با خانواده المان های زیاد و روش های مختلف برای مش بندی و امکان کنترل مش زده شده می باشد . شما در داخل ماژول Mesh می توانید بعد از اتمام مش ریزی به کنترل کیفیت مش زده شده بپردازید . این کنترل کیفیت در قسمت Verify mesh صورت می گیرد . در این آموزش قصد داریم در مورد این قسمت توضیحاتی را ارائه دهیم .

برای دسترسی به این گزینه به راحتی وارد ماژول Mesh شده و گزینه verify mesh را انتخاب می کنیم . بعد از انتخاب گزینه Verify mesh  پنجره ای باز می شود .

Verify mesh در آباکوس
Verify mesh در آباکوس

در اینجا آباکوس به شما اعلام میکند که نقاط دارای خطای مش ( Error ) را با رنگ بنفش و نقاط دارای هشدار ( مستعد خطا ) را علامت زرد نشان خواهد داد ( Warning ) . با زدن گزینه Highlight می توانید نقاط دارای خطا یا هشدار را بر روی شکل ملاحظه فرمایید . همچنین در سربرگ Shape metrics نیز می توانید نوع نشان دادن این خطاها یا هشدارها را کنترل کنید . به عنوان مثال حداقل و یا حداکثر اندازه زاویه ایجاد شده در هر المان که به ازای مقادیر بیشتر یا کم تر از آن با پیام مواجه شوید .


توجه داشته باشید که مطالب جدید آموزش نرم افزار آباکوس هر هفته به صورت منظم داخل سایت دایا قابل مشاهده می‌باشند.

آموزش کامل نرم افزار آباکوس در ۵۸۰ دقیقه توسط مهندس سعید حبیبی ( از اعضای موسس سایت دایا )

جهت سفارش از طریق تلگرام یا واتساپ با شماره ۰۹۳۸۰۱۵۰۸۱۳ ارتباط برقرار کنید .

عضویت در کانال اطلاع رسانی تیم علمی و آموزی دایا (کلیک کنید)

دیدگاهتان را بنویسید