کاربرد ( Seed Part ( Global Seeds در قسمت Mesh آباکوس

Seed Part

در ادامه شناخت قابلیت های نرم افزار آباکوس، قصد داریم به سراغ گزینه Seed Part رفته و با این گزینه آشنا شویم.

Seed Part ( Global Seeds )

یکی از مراحل مهم در حل یک مسئله در نرم افزار آباکوس، مش بندی پارت ها می باشد زیرا این قسمت نقش کلیدی دقت حل مسئله دارد؛ به طوری که که امکان دارد با تغییرات جزئی در روش مش بندی خود با تغییرات بسیار بزرگی در دقت نتایج روبرو شویم. در ماژول مش می توانیم تمامی لبه های یک شکل را از طریق Seed edge به صورت تکی دانه بندی کنیم یا اینکه می توانیم با دادن یک نسبت سراسری، دانه بندی شکل را به آباکوس بسپاریم ( قسمت Seed part ). این کار می تواند در دو موقعیت مفید باشد:

  1. زمانی که شکل ما بزرگ و پیچیده بوده و بخواهیم ابتدا کل شکل را دانه بندی سراسری کنیم و سپس به لبه های مهم و مد نظر خود بار دیگر از طریق Seed edge، تعداد دانه های مد نظر خود را اختصاص دهیم.
  2. زمانی که تحلیل قسمت خاصی از شکل مد نظر نباشد و به دنبال سرعت بخشیدن به مش زنی خود باشیم.

در شکل زیر نحوه استفاده از Seed part در ماژول مش نشان داده شده است:

Seed Part

 

حال بعد از انتخاب اين گزينه مي توانيد اندازه سراسري خود را وارد کرده تا دانه بندي صورت گيرد.

در Curvature control مي توانيد دانه بندي خطوط منحني را ريزتر يا درشت تر از اندازه سراسري در نظر بگيريد. همچنين در قسمت Minimum size control مي توانيد اندازه کوچکترين المان را مشخص کنيد. تيک اول مربوط به نسبت کوچکترين المان به بزرگترين المان و تيک دوم هم مربوط به اندازه کوچکترين المان به صورت مطلق مي باشد که هر کدام از اين تيک ها که فعال باشد آباکوس توانايي خواهد داشت که اندازه کوچکترين المان را تشخيص دهد.


دوره آموزش نرم افزار آباکوس

انواع روش هاي مش زني در آباکوس

Verify mesh در آباکوس

توضیح seed edge در ماژول مش

کانال اطلاع رسانی تیم علمی و آموزشی دایا (کلیک کنید)

 

دیدگاهتان را بنویسید