Merge و Cut اجسام در آباکوس

Merge و Cut اجسام در آباکوس

در این قسمت از آموزش های نرم افزار آباکوس میپردازیم به Merge و Cut اجسام در آباکوس . جهت اطلاع سریعتر از مطالب ارسال شده در کانال تلگرام تیم دایا عضو شوید.

Merge و Cut اجسام در آباکوس

با رفتن به ماژول Assembly با گزينه اي به نام Merge & Cut مواجه مي شويد . اين دو آيکن براي اين به وجود آمده است که شما بتوانيد بعد از Assembly کردن اجسام آن ها را تبديل به يک شکل کرده يا حتي شکلي را از شکل ديگر کم کنيد .

در اين آموزش با اين گزينه بيشتر آشنا مي شويم .

براي استفاده از اين گزينه به سراغ ماژول اسمبلي رفته و گزينه  Merge & Cut را انخاب مي کنيم .

با انتخاب اين گزينه پنجره زير باز مي شود:

Merge و Cut اجسام در آباکوس
Merge و Cut اجسام در آباکوس

حال شما مي توانيد بسته به اين که بخواهيد مجموعه اي از شکل ها را به يک شکل واحد تبديل کنيد (Merge) يا اينکه شکلي را از شکل ديگر کم کنيد (Cut) مي توانيد يکي از دو گزينه Merge يا Cut را انتخاب کنيد . همچنين مي توانيد مشخص کنيد که اين عمل بر روي هندسه (Geometry) صورت گيرد يا بر روي مش يا هردو . سپس در قسمت پائين تر از آن نيز مي توانيد مشخص کنيد که هندسه هاي اصلي بعد از انجام فرايند باقي بمانند يا حذف شوند که اگر شما بخواهيد از شکل هاي اصلي بار ديگر استفاده کنيد، بهتر است از گزينه Suppress استفاده کنيد . در آخر هم مي توانيد باقي ماندن يا نماندن مرزهاي داخلي را مشخص کنيد . با زدن گزينه Continue مي توانيد اشکال مد نظر خود را مشخص کنيد .


توجه داشته باشید که مطالب جدید آموزش نرم افزار آباکوس هر هفته به صورت منظم داخل سایت دایا قابل مشاهده می‌باشند.

آموزش کامل نرم افزار آباکوس در ۵۸۰ دقیقه توسط مهندس سعید حبیبی ( از اعضای موسس سایت دایا )

جهت سفارش از طریق تلگرام یا واتساپ با شماره ۰۹۳۸۰۱۵۰۸۱۳ ارتباط برقرار کنید .

دیدگاهتان را بنویسید