توضیح Find contact pairs در آباکوس

توضیح Find Contact Pair

در ادامه آموزش های نرم افزار آباکوس می رسیم به توضيح قسمت Find Contact Pair در آباکوس. جهت اطلاع سریعتر از مطالب ارسال شده در کانال تلگرام تیم دایا عضو شوید.

 

Find contact pairs

یکی از قابلیت های نرم افزار آباکوس امکان مدیریت تمامی تداخل ها و تماس بین سطوح می باشد . به گونه ای که شما بتوانید تمامی تماس ها را مدیریت کرده و ویرایش کنید . در این مطلب قصد داریم در مورد گزینه Find contact pairs که گزینه تعبیه شده داخل آباکوس به این منظور می باشد توضیحاتی را ارائه دهیم . برای استفاده از این گزینه به ماژول Interaction رفته و گزینه موجود در شکل را انتخاب کنید .

توضیح Find Contact Pair
توضیح Find Contact Pair

در این مرحله می توانید مشخص کنید که آیا پیدا کردن تماس بین اجسام در کل شکل ( Whole model ) صورت گیرد یا در بخشی از مدل همچنین می توانید تلرانسی را در نظر بگیرید که اگر فاصله دو سطح کم تر از آن مقدار باشد به عنوان تداخل در نظر گرفته شود . سپس با کلیک بر Find contact pairs می توانید نقاط در تماس با هم را در جدول مشاهده کنید و با کلیک بر روی هر کدام نیز سطح تماس بر روی شکل نیز نشان داده می شود، حال می توانید تماس ها را مدیریت کنید . می توانید برای هر کدام خواص تماس  ( Contact ) خاصی در نظر بگیرید یا آنها را Tie بزنید .

Find Contact Pair
Find Contact Pair

 

توجه داشته باشید که مطالب جدید آموزش نرم افزار آباکوس هر هفته به صورت منظم داخل سایت دایا قابل مشاهده می‌باشند.

آموزش کامل نرم افزار آباکوس در ۵۸۰ دقیقه توسط مهندس سعید حبیبی ( از اعضای موسس سایت دایا )

جهت سفارش مي توانيد از قسمت دوره هاي سايت اقدام کنيد يا از طریق تلگرام یا واتساپ با شماره ۰۹۳۸۰۱۵۰۸۱۳ ارتباط برقرار کنید .

عضویت در کانال اطلاع رسانی تیم علمی و آموزشی دایا (کلیک کنید)

 

دیدگاهتان را بنویسید