مقیاس بندی (معادل سازی ابعاد) در کامسول

معادل سازی ابعاد

در سری آموزش های نرم افزار کامسول می رسیم به توضیح مقیاس بندی (معادل سازی ابعاد ) در کامسول . جهت اطلاع سریعتر از مطالب ارسال شده در کانال تلگرام تیم دایا عضو شوید.

مقیاس بندی (معادل سازی ابعاد) در کامسول

یکی دیگر از توانایی های نرم افزار قدرتمند کامسول توانایی تبدیل ابعاد (معادل سازی ابعاد) به یک یکدیگر به صورت کاملا اتوماتیک میباشد که فرآیند کاری مارا سرعت میبخشد و باعث دقیق شدن و راحت تر شدن درک پروژه ما میشود . در ادامه آموزش با ما باشید.

گزینه Scale Value When Changing unit

یکی از گزینه های موجود در قسمت Setting مربوط به Geometry که مطمئنا با آن مواجه می شوید تیک مربوط به Scale Value When Changing unit می باشد . در توضیح مربوط به این تیک ابتدا باید گفت که شما در اولین قدم از تولید یک هندسه در کامسول باید تنظیمات مربوط به واحد های اندازه گیری را بسته به ابعاد و واحد های مدنظر خود مشخص کنید . به عنوان مثال اگر بر روی نقشه ای که می خواهید از روی آن هندسه مورد نظر خود را ایجاد کنید ، ابعاد بر حسب متر باشند بهتر است که در داخل کامسول نیز Unit را بر حسب متر انتخاب کنید .

معادل سازی ابعاد
معادل سازی ابعاد

حال فرض کنید که بر روی همان نقشه خود یکی از ابعاد بر حسب واحد دیگری باشد یا به عنوان مثال در یک شرایط خاص ابعادی که دارید بعضی به صورت سیستم انگلیسی و بعضی به صورت سیستم بین المللی باشند در این صوت برای همگن شدن تمامی ابعاد و تبدیل کل آنها به واحدی که خود انتخاب کردید می توانید تیک مربوط به گزینه Scale Value When Changing unit را پرکنید .

معادل سازی ابعاد
معادل سازی ابعاد

بعد از انجام این گزینه تمامی اعداد وارده به واحد های دیگر توسط خود کامسول به صورت معادل در واحد انتخابی در می آیند .

مثال :

سیستم انتخابی: m

عدد وارد شده توسط کاربر : 70cm

عددی که کامسول نشان بعد از زدن گزینه Build Selected نشان میدهد : 0.7m

با این گزینه می توان اعداد سیستم های مختلف را معادل سازی کرد .


توجه داشته باشید که مطالب جدید آموزش نرم افزار کامسول (Comsol) هر هفته به صورت منظم داخل سایت دایا قابل مشاهده می‌باشند.

آموزش کامل نرم افزار کامسول در 150 دقیقه توسط مهندس سعید حبیبی ( از اعضای موسس سایت دایا )

آماده شده که شما عزیزان میتوانید از طریق این لینک به صورت رایگان تهیه نمایید.

کانال اطلاع رسانی تیم علمی و آموزشی دایا (کلیک کنید)

دیدگاهتان را بنویسید