تعریف Set در آباکوس

Set در آباکوس

در ادامه آموزش های نرم افزار آباکوس می رسیم به تعريف set در آباکوس. جهت اطلاع سریعتر از مطالب ارسال شده در کانال تلگرام تیم دایا عضو شوید.

مفهوم Set در آباکوس 

برخي مواقع ممکن است شما بخواهيد تا به چند نقطه يا لبه يا سطحي از يک شکل يا حتي مجموعه اي از المان ها را شرايط مرزي يا خواص مواد خاصي اختصاص دهيد. در حالت معمول مي توانيد با کليک بر روي ناحيه مورد نظر ماده خود را به آنجا اختصاص داده يا اعمال شرايط مرزي کنيد . ولي خب اگر تعداد اين قسمت ها زياد باشد و يا گرفتن آن ناحيه از طريق مکان نما سخت باشد چه بايد کرد؟ در اينجا است که گزينه Set به کمک ما مي آيد. به کمک اين ايزار مي توانيد مجمو عه اي از سطوح، نواحي، نقطه، لبه و المان و … را انتخاب کنيد و آنها را داخل يک Set بريزيد و در زمان اعمال شرايط مرزي يا اختصاص ماده به جاي انتخاب تک به تک اين نواحي از Set تعريف شده استفاده کنيد. در واقع اين ابزار مانند يک ظرف براي ما عمل ميکند. ظرفي که حاوي قسمت هاي مورد نياز ما مي باشد.

نحوه تعریف Set

براي تعرف Set مي توانيد از طريق زير اقدام کنيد :

Set در آباکوس
Set در آباکوس
Set در آباکوس
Set در آباکوس

 

حال مي توانيد انتخاب کنيد که Set انتخابي شما مربوط به هندسه مسئله است يا مربوط به گره ها يا حتي مربوط المان که بسته به نياز خود مي توانيد يکي از آنها را انتخاب کنيد .


توجه داشته باشید که مطالب جدید آموزش نرم افزار آباکوس هر هفته به صورت منظم داخل سایت دایا قابل مشاهده می‌باشند.

آموزش کامل نرم افزار آباکوس در ۵۸۰ دقیقه توسط مهندس سعید حبیبی ( از اعضای موسس سایت دایا )

جهت سفارش مي توانيد از قسمت دوره هاي سايت اقدام کنيد يا از طریق تلگرام یا واتساپ با شماره ۰۹۳۸۰۱۵۰۸۱۳ ارتباط برقرار کنید .

عضویت در کانال اطلاع رسانی تیم علمی و آموزشی دایا (کلیک کنید)

 

دیدگاهتان را بنویسید